
Vannak gyógyító állatok?
Az állatvilág és az orvostudomány ezer szállal kapcsolódik egymáshoz. Akadnak állítólag olyan állatok, akik képesek az öngyógyításra, és akadnak olyanok is, akik mások baján képesek segíteni. A korabeli feljegyzések szerint állat és ember kapcsolatának terápiás célú hasznosításával először a 18. században a belgiumi Gheel városában próbálkoztak, ahol az emberi tevékenységek megsegítésére állatokat használtak.
Munkaterápiás program keretében motiválták a betegeket a mindennapi rendszeres feladataik elvégzésére. Az állat-asszisztált aktivitás, mint terápiás módszer még ugyanebben a században intézményesített formát öltött az angliai Yorkshire-ben 1790-től kezdődően. Az 1990-es évek közepétől egyre növekvő számban jelentek meg azok a tudományos vizsgálatok, melyek célja a kutya-ember kapcsolatban rejlő terápiás hatás okainak és mechanizmusainak megismerésére irányultak. Neked van tudomásod arról, hogy kutyák, lovak, delfinek a legkülönbözőbb terápiás programokban, pl. a mozgás-, értelmi-, érzelmi-akarati képességek fejlesztésében működnek közre? Van személyes tapasztalatod ezen a téren? Tudtad, hogy az állatokkal való foglalkozás csökkenti a stresszt, és még számos pozitív hatással bír?
November 4-én a csütörtöki PárBeszédben erről a hasznos és izgalmas témáról lesz szó este tíztől éjfélig. Gyéresi Júlia és Ila Gábor számít a rádióhallgatók aktív részvételére, tartsanak velük!