Miként befolyásolja az időjárás a kedélyállapotunkat?
Tagadhatatlan, hogy az időjárás változásának különféle formái sokak életét megkeserítik. A megváltozott időjárási helyzet változást idéz elő a szervezetben, és a fellépő reakciók sokat ronthatnak egy leromlott szervezet állapotán. A leggyakoribb időjárási tényezők az extrém meleg vagy az extrém hideg frontok, a légszennyezettség, a magas páratartalom, a szél, a viharok hatása, a magas légnyomás, a légkörbe került megnövekedett pollen mennyiség stb. Mindezek hatással lehetnek az asztmára, a fejfájás kialakulására, a szív- és érrendszeri betegségekre, az agyvérzés bekövetkezésére, a depresszióra, a terhességre, a mozgásszervi és gyomorpanaszokra, a vérnyomásra és így tovább.
Ki mennyire érzi a fronthatásokat? Hogyan reagál a vegetatív idegrendszere a légköri és hőmérsékleti változásokra? Fáradtabbak lesznek, csökken a munkateljesítmény, romlik a koncentráció, alvászavarok lépnek fel, esetleg reumás panaszok jelentkeznek?
Február 25-én a csütörtöki PárBeszédben ezzel a sokakat érintő kérdéssel foglalkozunk este tíztől éjfélig. Gyéresi Júlia és Ila Gábor számít a hallgatók aktív részvételére!