Mennyire befolyásol a környezeted?
Az emberi élettartamot kutatva (longevity) 400 millió ember adatait megvizsgálva, a teljes családfát figyelembe véve, kiderült, hogy mindössze 5 % volt az örökletesség. A humán betegségek 95 %-a a környezeti és az életmód tényezőkkel van összefüggésben. Az epigenetika, a modern biológia ezen ága, arra a kérdésre keresi a választ, hogy a környezeti tényezőknek a szülőkre gyakorolt hatása milyen változásokat okoz az utódok génkifejeződését tekintve.
Mit tettek másként a veteránok, a baby-boomerek, az X generáció, az Y generáció, a Z generáció és az alfák? A folyton változó generációs színterek milyen hatással vannak az emberek gondolataira, cselekedeteire és kommunikációjukra? A mai gyerekek az okostelefonon és a számítógépen keresztül mindent képesek csinálni: híreket megtudni, tanulni, kapcsolatokat fenntartani, nyelveket, kultúrákat megismerni, zenét hallgatni, filmeket nézni, különböző játékokat játszani. Még csak fel sem kell állniuk a székből, el sem kell hagyniuk a szobájukat.
Miként lehetséges egymás megértése, egymás elfogadása a generációs szakadékok tükrében? Te mennyire hagyod, hogy a környezeted befolyásolja a mindennapi életedet? Képes vagy odafigyelni a nálad idősebb és a nálad fiatalabb generációk másmilyen életszemléletére? El tudod fogadni, hogy mindenki olyanná válik, amilyenné a környezete formálta, formálja?
Március 28-án a csütörtöki PárBeszédben erről az időszerű témáról társalgunk este tíztől éjfélig. Gyéresi Júlia és Ila Gábor mindenkit szeretettel vár egy tartalmas beszélgetésre, tartsatok velük!