
Használható tudást kapnak az iskolától a gyerekek?
Az iskola, egy-két modern eszközt leszámítva, sok változást nem mutat a XIX. századi iskolához képest. Kor szerinti osztályokba járnak a gyerekek, merev tantermi ülésrenddel, a tantárgyi órák merevek, tanítási időhöz igazodnak.
A tantárgyszerkezet alig változott. Így jogos a kérdés: használható, a mindennapi életben való boldoguláshoz való tudást kapnak az iskolarendszertől a gyerekek? Mennyiben valósul meg az a szülői elvárás, hogy a hagyományos oktatásban részt vevő gyerekek olyan tudást kapnak, amely biztos jövőt jelent a csemetéknek? Megfelel-e 2022 iskolája annak a társadalmi elvárásnak, hogy csökkentse az egyenlőtlenségeket, erősítse a társadalom kohézióját, szövetét? És mit kap a munkaerőpiac? Megteremti az oktatási rendszer a foglalkoztathatósághoz szükséges ismeretek átadását? Szakembereket vagy olcsó munkaerőt képezünk? És mi a politikum elvárása? Lehet-e egyáltalán elvárása?
Ezekre a kérdésekre keressük a választ a mai Esti tagozatban. Dr. Sántha Ágnes szociológus, Körtesi Sándor pedagógus, iskolaigazgató, Szathmáry Zsolt, a St. Georgius Manager Club elnöke és Bartha Dániel diák társaságában. Élőben, este 10-től a rádió frekvenciáin és a Facebook-on.