• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR5.0810 RON
  • USD4.3461 RON
  • GBP5.8849 RON
  • HUF1.2712 RON

Nőtt az éves infláció Romániában

A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte ma az Országos Statisztikai Intézet.

Az élelmiszerek ára idén júniusban 7,36 százalékkal emelkedett tavaly júniushoz képest. Ezen a kategórián belül a legnagyobb drágulást a friss gyümölcsök mutatták, körülbelül 33 százalékkal, valamint a gyümölcskonzervek, amelyek több mint 25 százalékkal drágultak. A cukor az egyetlen élelmiszer, amely olcsóbb lett az elmúlt év során. A nem élelmiszer jellegű termékek ára is emelkedett, közel 4 százalékkal egy év alatt. A legnagyobb drágulás a távhő esetében volt megfigyelhető – közel 14 százalékos emelkedés.

A szolgáltatások ára körülbelül 7 százalékkal nőtt, a legmagasabb árakat a vasúti közlekedés esetében jegyezték fel. A Román Nemzeti Bank májusi előrejelzésében a korábbi 3,8 százalékról 4,6 százalékra módosította a 2025 végére vonatkozó inflációs előrejelzését. A jegybank szakemberei ugyanakkor július 8-án arra figyelmeztettek, hogy a következő hónapokban a májusban előre jelzettnél nagyobb mértékben fog gyorsulni az infláció, elsősorban a villamosenergia-ársapka kivezetése, az áfaemelés és a jövedéki adó emelése miatt.

Forrás: RRA


július 11, 2025