
Tüntetésekre készülnek a szakszervezetek
Tüntetésekre készülnek az Országos Szakszervezeti Tömb tagjai Bukarestben, csütörtökön a pénzügyminisztérium, pénteken a környezetvédelmi minisztérium épülete előtt.
A szakszevezet keddi ülésén döntött arról, hogy tiltakozó akciókat szerveznek a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen. Ennek értelmében július 10-én, csütörtökön délelőtt 10 és 12 óra között a pénzügyminisztérium épülete előtt tüntetnek az intézmény, valamint az országos adóhatóság alkalmazottai. A demonstrációval egy időben szolidaritási akciót is tartanak, amelyre a közszférában dolgozó valamennyi szakszervezeti tagot várják.
A tiltakozások pénteken is folytatódnak: 11 és 13 óra között a környezetvédelmi minisztérium elé vonulnak a román vízügyi igazgatóság Mureșul szakszervezetének tagjai. Az Országos Szakszervezeti Tömb közlése szerint a jövőben minden csütörtökön 10 és 12 óra között újabb demonstrációkra lehet számítani azoknál a közintézményeknél, ahol a szakszervezet tagjai jelen vannak.
Forrás: Agerpres