• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Következő műsor

09:30 DALMA KÉRDEZ

Hallgasd Nézd
Most Adásban

LACHOBAHT - A ROMA KÖZÖSSÉG MŰSORA

Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR5.0923 RON
  • USD4.3190 RON
  • GBP5.8630 RON
  • HUF1.3454 RON
Fotó: AFP/Ina Fassbender

A leendő német kancellár nyomást gyakorolna Orbán Viktorra

Németország leendő kormánya nyomást fog gyakorolni az Európai Unióra, különösképpen a „helytelenül” viselkedő országokra – közölte a Politico.

Sajtóhírek szerint Friedrich Merz leendő német kancellár új koalíciója burkoltan Orbán Viktorra és a magyar kormányra utalt.  A hivatalba lépő német kormány nyomásgyakorlása azokra az uniós országokra fog irányulni, amelyeknél felmerült a jogállamiság kérdése is. Visszatartják a pénzeket és felfüggesztik a szavazati jogokat azoktól az országoktól, amelyek megsértik a blokk alapvető jogait vagy értékeit.

A leendő német kormány továbbá azt szorgalmazza, hogy az Európai Tanácsban többségi szavazás legyen érvényben. Ezzel azt szeretnék elérni, hogy magyar jóváhagyás nélkül tudjanak döntéseket hozni. Ez Orbán Viktor az orosz–ukrán háborúval kapcsolatos hozzáállásának köszönhető, legutóbb például Magyarország egyedül vétózott az Európai Tanács ülésén az EU védelmének megerősítéséről és Ukrajna háborús megsegítéséről.

Forrás: Digi24/Index



március 31, 2025