Bukarestben készül tüntetni a Romániai M.O.Gy. Egyesület két tagja
Mivel Marosvásárhelyen nem kapott rá engedélyt, ezért ismét Bukarestben készül tüntetni a Romániai Magyar Orvos- és Gyógyszerészképzésért Egyesület két tagja.
A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal elutasította a tiltakozó akció engedélyezését, a bukaresti főpolgármester azonban megengedte, hogy május 14-től három hétig naponta a kormány épülete előtt tüntessenek. Az RMOGYKE titkára, Ádám Valérián azt mondta: azért tiltkoznak, mert a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem román többségű szenátusa a múlt héten felrúgta azt a tavaly ősszel kötött egyezséget, melynek alapján az intézményben újraindulhatott volna az anyanyelvű gyakorlati oktatás.
SZÉKELYHON, MVR
