• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Következő műsor

09:30 DALMA KÉRDEZ

Hallgasd Nézd
Most Adásban

LACHOBAHT - A ROMA KÖZÖSSÉG MŰSORA

Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR5.0550 RON
  • USD4.4541 RON
  • GBP6.0107 RON
  • HUF1.2533 RON

Bejelentette lemondását Nicolae Ciucă kormányfő

A tervek szerint ezen a héten kormányváltásra kerül sor. A koalícióban lévő politikai pártok megállapodása szerint az új miniszterelnök Marcel Ciolacu, a Szociáldemokrata Párt elnöke lesz.

A nagykoalíció politikai alakulatai már a Ciucă-kabinet 2021 novemberében történt beiktatása előtt megállapodott a cseréről, amelyet a közoktatási sztrájk miatt halasztottak el néhány héttel. A Nemzeti Liberális Párt, valamint a Szociáldemokrata Párt nemcsak a kormányfői, hanem több miniszteri poszton is személycserét tervez. A kormányzati tisztségekért újrakezdődött egyeztetések javában zajlanak, egyelőre ugyanakkor kétségessé vált az RMDSZ további kormányzati részvétele.

Kelemen Hunor szövetségi elnök jelezte: az RMDSZ nem távozik önként a kormányból, de nincs kizárva, hogy a szövetséget kihagyják a következő kabinetből. A koalícióban megbeszélt menetrend szerint a Marcel Ciolacu vezette kormány a hét végéig leteszi a parlamenti esküt. Nicolae Ciucă lemondása után a Cotroceni-palotában konzultációkra kerül sor, majd Klaus Iohannis államfő kinevezi a miniszterelnököt, a parlamentben meghallgatják a minisztereket, és megszavazzák a beiktatást.

Forrás: szabadsag.ro/Digi24


június 12, 2023