
Nagy mennyiségű esőre és viharokra figyelmeztetnek
Nagy mennyiségű esőre, viharokra figyelmeztető narancssárga és sárga riasztásokat adott ki ma az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 35 megyére és a fővárosra.
Az előrejelzések szerint ma déltől holnap reggel 10 óráig a hegyvidéki területekre, valamint Erdély, Olténia, Munténia és a Bánság nagy részére narancssárga riasztás lesz érvényben. Itt a lehulló csapadék mennyisége eléri a 40-60, helyenként a 70-80 litert négyzetméterenként. Az esőzéseket villámlás, megerősödő szél, akár jégeső is kísérheti.
Ugyanakkor ma 10 órától holnap 10 óráig az ország területének nagy részére érvényes sárga riasztást adtak ki. A fokozott légköri instabilitás miatt megerősödő szélre, villámlással kísért záporokra, zivatarokra lehet számítani. A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 25-40 litert négyzetméterenként. A riasztások minden megyéjére érvényes. Az esős idő az ország nagy részén a hét végéig kitart – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Forrás: Agerpres