• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Marosvásárhely, Romania

Virgil Popescu szerint nem előnyös határt szabni az energiaáraknak

Nem tartja megoldásnak az energiaárak felső határának megszabását az energiaügyi miniszter. Virgil Popescu szerint ez elriasztaná a befektetőket és fontos beruházások elhalasztásához vezethet.

A tárcavezető tegnap este a köztelevíziónak nyilatkozva azzal érvelt, hogy a vállalatoknak nem éri meg beruházni, ha befektetésük nem térül meg, mert nem tudják piaci áron eladni az energiát. Ezért Virgil Popescu szerint az ármaximálás helyett az államnak a hazai áram- és gáztermelés növelésére kellene törekednie, befektetések révén.

Kérdésre válaszolva a miniszter elmondta, megalapozott Florin Cîţu kormányfőnek az az érvelése, hogy az EU más tagállamainak is szándékában áll megszabni az energiaárak felső határát, de hozzátette: megvárná, hogy kiderüljön, miként járnak el ezek az országok.

Forrás: Agerpres



szeptember 16, 2021