
A költségvetés-kiegészítésből 2,39 milliárd lejt biztosítanak fejlesztésre
Az RMDSZ javaslatára helyi és országos jelentőségű beruházásokra, szociális lakások építésére és a kis- és középvállalkozások támogatására 2,39 milliárd lejt különített el a kormány a mai ülésén.
Cseke Attila rámutatott: a szaktárca újabb 200 millió lejt költhet az Országos Beruházási Vállalat által épített nagyberuházásokra, és további 2 milliárd lejt különített el a kormány a fejlesztési minisztérium javaslatára helyi beruházásokra. Az összeg a Helyi Fejlesztések Országos Programján keresztül finanszírozott beruházásokat illeti. A miniszter emlékeztetett: a szaktárca költségvetés-végrehajtása mindkét finanszírozási program esetén száz százalékos volt. Hozzátette: a helyi fejlesztésekre a 2 milliárd lejes kiegészítés mellett további 3 milliárd lej költségvetési kötelezettségvállalást hagyott jóvá a kormány.
750 millió lejt biztosít a fejlesztési minisztérium azoknak a kis- és középvállalkozásoknak, amelyek pályáztak a szaktárca alárendeltségébe tartozó Regionális Operatív Program forrásaira, de az elégtelennek bizonyuló erőforrások miatt nem kaptak finanszírozást. 30 millió lejből építhet szociális lakásokat a fejlesztési minisztérium, erre is jóváhagyást kapott a szaktárca a kormány mai ülésén. Ugyanakkor 1,6 milliárd lej költségvetési kötelezettségvállalást hagyott jóvá a kormány, az összegből a fejlesztési minisztérium által finanszírozott beruházások megdrágult építkezési alapanyagainak árát fedezhetik, összegezte a miniszter.