• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Marosvásárhely, Romania

Szorult helyzetbe kerülhetnek az állami intézmények

Fizetéscsökkentést vagy elbocsátást kért az állami intézményektől Eugen Teodorovici pénzügyminiszter arra hivatkozva, hogy az utolsó negyedévben már nem lesz elég pénz fedezni a megnövelt béreket a közszférában.

Ezt állítja Vlad Alexandrescu, az ellenzéki Mentsétek meg Romániát Szövetség szenátora, aki Facebook-oldalán tette közzé az erről szóló pénzügyministzeri átiratot. A hotnews.ro kormánykritikus hírportál által megszellőztetett dokumentum szerint takarékosság minden állami fenntartású intézménynek szól, nemcsak a közigazgatási hivataloknak, hanem kulturális és tudományos kutatóintézeteknek is.

Ebben Eugen Teodorovici pénzügyminiszter felszólítja az intézményvezetőket, hogy úgy bánjanak a személyi kiadásokkal, hogy férjenek bele az év elején előirányzott keretbe vagy a fizetések mellé járó esetleges juttatások megvonásával, vagy a személyzet csökkentésével. Az átiratból az is kiderül, hogy a miniszter már korábban felszólította az intézmények vezetőit, hogy hozzanak megfelelő intézkedéseket annak érdekében, hogy ne lépjék túl a személyi költségek keretét, de a minisztériumnak küldött válaszok zömében az igazgatók inkább költségvetéskiegészítést kértek.

Forrás: Hotnews



június 12, 2019