• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Következő műsor

13:00 ZENÉS ÜZENETEK

Hallgasd Nézd
Most Adásban

VENDÉGSÉGBEN A MAROSVÁSÁRHELYI RÁDIÓ

Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR5.2461 RON
  • USD4.6227 RON
  • GBP6.0934 RON
  • HUF1.4757 RON

Jóváhagyta a kormány a béremelést

Elfogadta ma a kormány az állami egészségügyi rendszerben dolgozó alkalmazottak 25 százalékos béremeléséről szóló sürgősségi rendeletet.

Ennek értelmében októbertől 25 százalékkal emelik az állami egészségügyi rendszerben dolgozó valamennyi alkalmazott alapbérét. Victor Ponta miniszterelnök korábbi bejelentése szerint az intézkedés csaknem 200 ezer személyt érint. A béremelés a családorvosokre nem vonatkozik, ők ugyanis magánvállalkozásként működtetik rendelőiket, az egészségügyi pénztárral kötött szerződések alapján. A kormány által kiadott közlemény szerint a béremelésnek megfelelő arányban, 3.100-ról 3.875 lejre emelkedik az a jövedelemküszöb, amely alatt a rezidens orvosok a számukra biztosított havi 670 lejes ösztöndíjakra is pályázhatnak. A rendelet értelmében ezentúl – a kezdő tanárokhoz hasonlóan – a 35 év alatti rezidens orvosok igényelhetik egy állami bérlakás kiutalását.

KÖZLEMÉNY


augusztus 26, 2015