Fesztiválok és a digitalizáció
A Marosvásárhelyi Rádió Digitális Világ
(2026. június 30-án, kedden este nyolc órától élőben)
c. műsorának tartalmából:
Elkezdődött a nyár és vele együtt a fesztiválszezon is. A fesztiválok tekintetében viszont egyre inkább előtérbe kerülnek a digitális megoldások, amelyek hozzájárulnak mind a hangulathoz, mind a működéshez, mind pedig a különféle élményekhez. Ezzel együtt viszont éppen a digitalizáció az, ami megnehezíti a fesztiválszervezők dolgát, hiszen meg kell győzzék a célközönségüket, hogy tegyék le a telefont, ne a közösségi médiát görgessék, hanem menjenek el a barátaikkal, ismerőseikkel szórakozni. A fesztiválokkal kapcsolatban pedig azt is fontos látni, hogy ezek nemcsak a szórakozásról szólnak, hanem az ismeretek átadásáról is, a különféle tudományos, közéleti programokról, művészeti workshopokról is. Mindezekhez viszont szintén szükség van a digitális világ vívmányaira!
Rés Konrád Gergellyel, a Vibe Fesztivál igazgatójával a Digitális Világ szerkesztője, Nagy-Bodó Szilárd beszélget.