Rotációs kormányzással oldaná fel a politikai patthelyzetet az USR
Rotációs kormányzással oldaná fel a jelenlegi politikai patthelyzetet a Mentsétek meg Romániát Szövetség.
A párt országos elnökségének tagja, Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter a Digi 24 televíziónak adott interjúban ismertette az elképzelést, amely szerint felváltva kormányozna a PNL-USR-RMDSZ összetételű kisebbségi kormány, illetve az egyszínű PSD-kabinet.
Az USR politikusa hangsúlyozta, „nem egy ideális megoldás”, de szerintük ez felel meg a leginkább a jelenlegi politikai realitásnak, amelyben valamennyi félnek megkötései vannak. Radu Miruță ismét leszögezte, hogy pártja nem fog megszavazni egy szociáldemokrata kormányt, mert szerintük ennek jelenleg nincs megfelelő társadalmi támogatottsága. Miruță szerint egyelőre tárgyalnak a javaslatról a PNL-vel és az RMDSZ-szel, és ha megállapodnak a rotációs modellben, a következő lépés a miniszterelnök-jelöltjük kiválasztása lesz.



