Kánikula várható az ország nagy részén
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) újabb sárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki: ma nyolc megyében, holnap pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés.
Az előrejelzés szerint 12 és 21 óra között Körösvidéken, a Bánság északi részén, Máramarosban, valamint Erdély északi és északnyugati térségeiben az ilyenkor szokásosnál jóval magasabb hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre kell számítani, a hőmérséklet-páratartalom index eléri a kritikus 80 egységet. A csúcshőmérséklet 30 és 35 Celsius-fok között alakul.
A hőségriasztás Beszterce-Naszód, Máramaros, Szatmár, Szilágy, Kolozs, Bihar, Arad és Temes megyére vonatkozik. Csütörtökön a Bánságban, Körösvidéken, Máramarosban, Olténiában, Munténiában, Dobrudzsában, Erdély nagy részén, valamint Moldva déli és keleti régióiban lesz érvényben sárga jelzésű hőségriasztás.


