Megkezdődött a Veștea-kormányt támogató liberálisok kizárási eljárása
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő a PNL országos elnökségének keddi ülése után.
A politikus beszámolója szerint a vezető testület úgy döntött, hogy nem hosszabbítja meg több megyei szervezet ügyvivő vezetőségének mandátumát. A döntés Argeș, Brassó, Călărași, Galac, Giurgiu, Gorj, Ialomița, Ilfov, valamint Bukarest 2., 3., 4. és 5. kerületi szervezetét érinti. Ezek többségét Adrian Veșteát támogató politikusok vezették.
Ionel Bogdan tájékoztatása szerint a kongresszus után a PNL összes megyei szervezetének ideiglenes vezetése van, mert még nem tartottak belső választásokat. A PNL rendkívüli kongresszusa vasárnap két határozatot fogadott el. Az egyik szerint kizárják a pártból azokat, akik részt vesznek a Szociáldemokrata Párttal (PSD) közös kormány létrehozásában, a másik pedig Adrian Veștea, Lucian Bode, Rareș Bogdan, Hubert Thuma és Alina Gorghiu kilépését kéri a pártból.


