Az EB 2,25 milliárd eurót folyósított Romániának az uniós helyreállítási alapból
Az Európai Bizottság 2,25 milliárd eurót folyósított Romániának az országos helyreállítási terv negyedik kifizetési kérelme alapján.
A brüsszeli testület szerint a támogatás alapjául szolgáló intézkedések többek között az erdőgazdálkodás, a közlekedés, az energiahatékonyság, az egészségügy, az oktatás és a digitalizáció fejlesztését szolgálják, valamint erősítik a korrupcióellenes intézkedéseket és az igazságszolgáltatás hatékonyságát.
Románia tavaly decemberben nyújtotta be a kérelmet, amelyhez 38 mérföldkő és 24 célkitűzés teljesítését kapcsolta. Az Európai Bizottság ezek teljesítését megfelelőnek ítélte. A mostani kifizetéssel Románia már a helyreállítási alapból rendelkezésére álló források 61 százalékát hívta le. Az ország összesen több mint 21 milliárd euróra jogosult a program keretében.



