A Hormuzi-szorosban a helyzet nem fog visszatérni a háború előtti állapotokhoz
A Hormuzi-szorosban a helyzet nem fog visszatérni a háború előtti állapotokhoz – jelentette ki az Egyesült Államokkal való tárgyalások iráni vezetője Mohammad Bagher Ghalibaf.
Hozzátette, az említett hajózási útvonalat országa fogja irányítani, ugyanakkor a nemzetközi szabályokat tiszteletben fogják tartani. A közvetítők közös közleménye szerint létrehoztak egy kommunikációs csatornát, amelynek célja az incidensek és félreértések elkerülése, valamint a kereskedelmi hajók biztonságos áthaladásának biztosítása a Hormuzi-szoroson keresztül.
Irán külügyminiszter-helyettese ma kijelentette, hogy az iráni és az amerikai küldöttségek között Svájcban lezajlott technikai tárgyalások négy munkacsoport létrehozásával zárultak.
Mint mondta, a megkötött megállapodások alapján a jövőbeni tárgyalások egy magas szintű bizottság felügyelete alatt zajlanak majd, az Iszlám Konzultatív Gyűlés elnökének és külügyminiszterének, az Egyesült Államok alelnökének, valamint Katar és Pakisztán miniszterelnökeinek részvételével. Az iráni tisztségviselő nem közölt időpontot a következő tárgyalási fordulóra vonatkozóan.



