Mit tegyünk a nagy hőségben, és mit kerüljünk?
Az Egészségügyi Minisztérium vasárnap közzétette az orvosok ajánlásait arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a közelgő kánikulát.
„A szélsőséges hőmérsékletek nagy megterhelést jelentenek szervezetünk számára. Ahhoz, hogy biztonságban átvészeljük a hőhullámot és megvédjük egészségünket, kövessük az orvosok egyszerű, de létfontosságú tanácsait” – olvasható a minisztérium Facebook-oldalán.
Az egészségügyi minisztérium csecsemők és gyermekek, illetve szüleik számára ajánlásokat fogalmazott meg a rendkívül meleg időszakra. Javaslatuk szerint ne vezessünk be új élelmiszereket a csecsemők étrendjébe a nagy meleg idején. Gondoskodjunk a megfelelő folyadékbevitelről. Adhatunk vizet, enyhén édesített gyenge teát és friss gyümölcsöket.
A további ajánlásokról erre a megterhelő időszakra Mihály Emőke családorvost kérdezte Zillmann Zsuzsa.


