Szinmfonikus hangverseny a Medve-tó partján
Első alkalommal rendeznek szimfonikus hangversenyt a szovátai Medve-tó partján.
A marosvásárhelyi Állami Filharmónia zenekara június 26-án, a nyári idény megnyitóján lép fel a tóra épített stégen. A szervezők szerint az esemény célja a szovátai üdülőhely népszerűsítése mellett közelebb hozni a klasszikus zenét a szélesebb közönséghez. A csaknem kétórás koncertet Európa legnagyobb heliotermikus tavának partjáról és környékéről is követhetik majd az érdeklődők.
Mai meghívottam Görgy Levente, a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia igazgatója:
