Dróntámadás érte Kárpátalját
Az orosz hadsereg ma délután drónokkal támadott több kárpátaljai települést, a közösségi platformok felhasználói több becsapódást jelentettek Szolyváról, Munkácsról és Ungvárról is.
Miroszlav Bileckij katonai kormányzó a hivatalos Facebook-oldalán kiemelte: a háború kitörése óta a legnagyobb támadás érte Kárpátalját és felszólította a lakosságot, hogy ne hagyják el az óvohelyeket.
Szolyván az energetikai infrastruktúrát érte találat.
Több kárpátaljai településen is robbanások hallatszottak – fűzte hozzá a megyevezető, aki későbbre ígért részletes tájékoztatást. Magyarország új külügyminisztere, Orbán Anita elítélte az orosz dróntámadást. Hozzátette: kapcsolatban vannak a főkonzullal, akitől tájékoztatást kértek a helyzetről.
Magyarország új külügyminisztere, Orbán Anita elítélte az orosz dróntámadást.



