Francia nyelvű általános orvosképzést indul Marosvásárhelyen
Francia nyelvű általános orvosképzést indít a marosvásárhelyi George Emil Palade Orvosi, Gyógyszerészeti, Tudomány- és Technológiai Egyetem.
A programot ebben a hónapban akkreditálta az ARACIS, amely száz helyet hagyott jóvá a 2026–2027-es tanévre. Az egyetem vezetése szerint az új képzés az intézmény nemzetközi akadémiai jelenlétének erősítését szolgálja, és bővíti az európai, illetve globális oktatási tér felé való nyitást.
Leonard Azamfirei rektor elmondta: jelentős az érdeklődés a képzés iránt, elsősorban Franciaországból, más frankofón országokból, valamint olyan Franciaországban élő román családoktól, akik gyermekeiket Romániában szeretnék taníttatni. A francia nyelvű orvosképzés a Nemzetközi Orvosi Tanulmányok Karán működik majd. Az egyetemen jelenleg mintegy 1500 hallgató tanul angol nyelvű orvosi, gyógyszerészeti és fogorvosi képzéseken.


