Anyatejbank nyílhat a jövőben Marosvásárhelyen
Anyatejbank nyílhat a jövőben Marosvásárhelyen, a Maros Megyei Sürgősségi Kórház újszülött intenzív osztályának új épületében.
Az intézmény a koraszülött vagy egészségügyi problémákkal született csecsemők ellátását segítené: az adományozott anyatejet összegyűjtik, bevizsgálják, feldolgozzák és azoknak a babáknak juttatják el, akiket édesanyjuk nem tud szoptatni. A projekt az Inima Copiilor egyesülettel és szoptatási szakemberekkel együttműködésben valósulna meg, a bukaresti Marie Curie kórház mintájára.
Enona Chiriac a Marosvásárhelyi Rádiónak elmondta: az anyatej fontos tápanyagforrás, erősíti az immunrendszert és csökkenti a fertőzések kockázatát az élet első heteiben. A bank megnyitásának pontos dátuma a koraszülött intenzív osztály építésének befejezésétől és a szükséges anyagi források rendelkezésre állásától függ.



