Irán nem hajlandó tárgyalni az Amerikai Egyesült Államokkal
Irán biztonsági vezetője szerint Teherán nem hajlandó tárgyalni az Amerikai Egyesült Államokkal, amely szombat óta támadja az országot.
Ali Larijani, aki egyben Irán korábbi legfőbb vezetőjének tanácsadója is volt, egy olyan jelentésre reagált, miszerint Teherán megpróbálja újraindítani a tárgyalásokat Washingtonnal.
„Nem fognak semmiféle tárgyalást folytatni az Egyesült Államokban” – áll a Telegram-csatornáján közzétett bejegyzésében. Larijani úgy véli, hogy Donald Trump amerikai elnök „üres reményekkel” káoszba taszította a Közel-Keletet. Hozzátette, hogy Trump az „Amerika mindenek felett” politikai elvet „Izrael mindenek felett” elvvé változtatta, feláldozva a katonákat Tel-Aviv törekvéseinek érdekében.



