• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR5.0950 RON
  • USD4.3215 RON
  • GBP5.9031 RON
  • HUF1.3385 RON

A kormánypalota előtt tüntetnek a tanügyi szakszervezetek

A tanügyi szakszervezetek tagjai a kormány székhelye előtt tüntetnek, mivel elégedetlenek a kormány által elfogadott intézkedésekkel, amelyek szerintük hatással vannak a bérezésre, a munkakörülményekre, valamint a pedagógusok jogállására és méltóságára.

A vuvuzelákkal felszerelkezett tüntetők plakátjain a következők olvashatók: ‘Minisztert keresünk. Amit ajánlunk: megnyirbált béreket és káoszt a törvényekben’, ‘Szegény iskola – neveletlen ország’. A Spiru Haret Tanügyi Szakszervezeti Szövetség ma délelőtt bejelentette, hogy a január 14-31. között végzett közvélemény-kutatások eredményei szerint a tanügyi alkalmazottak háromnegyede (74,7 százalék) készen áll részt venni egy általános sztrájkban.

A felmérésben több mint 17 ezer tanügyi alkalmazott vett részt; 87,4 százalékuk pedagógus, 6,9 százalékuk kisegítő tanszemélyzet és 5,7 százalékuk kisegítő személyzet. A közvélemény-kutatás szerint a válaszadók 70,5 százaléka úgy gondolja, hogy a Bolojan-kormány megszorító intézkedései nagyon negatív hatással vannak tevékenységére, és 74,7 százalékuk készen áll sztrájkba lépni. Ugyanakkor 71,7 százalékuk kész részt venni a településeken szervezendő utcai tiltakozó akciókon.

Figyelembe véve, hogy a sztrájkolni kész alkalmazottak 53,6 százaléka az országos próbavizsgák bojkottálását javasolta, a szakszervezeti szövetség vezetősége országos szintű szavazást indított erről. Amennyiben pedig a kormány nem fontolja meg a ‘tanügyellenes’ intézkedéseit áprilisig, a szövetség általános sztrájk kirobbantását tervezi május második felében.



február 4, 2026