Az ukrajnai helyzetet vitatta meg Vlagyimir Putyin orosz és Barack Obama amerikai elnök
Az Ukrajnában kialakult “rendkívüli helyzet különböző aspektusait” vitatta meg Vlagyimir Putyin orosz és Barack Obama amerikai elnök tegnap este folytatott, a Fehér Ház által kezdeményezett másfél órás telefonbeszélgetésük során.
A Kreml sajtószolgálata szerint Putyin azt hangsúlyozta, Oroszország fenntartja magának a jogot saját érdekei és az Ukrajnában élő orosz ajkú lakosság megvédelmezésére. A fehér Ház közleménye szerint Obama követelte Putyintól, hogy Oroszország rendelje vissza a kivezényelt orosz alakulatokat krími bázisukra, tartózkodjon az ukrán válságba való mindennemű beleavatkozástól, és figyelmeztette őt, hogy Oroszország egyre jobban el fog szigetelődni a nemzetközi közösségtől, ha folytatja az ukrajnai intervenciót. Francois Hollande francia elnök is felhívta Putyint, és arra kérte, a nemzetközi közösség segítségével keresse a kiutat a válságból – közölte az Elysée-palota.
MTI


