
Milyen gyerekkori traumáid vannak?
Felnőtté válásunk során, az értelmi és érzelmi intelligenciánk fejlődése közepette, amint képesekké válunk önálló döntések meghozatalára, szembesülünk azokkal a külső és belső korlátozó tényezőkkel, amelyek gátat szabnak megvalósítandó terveinknek.
Vajon miért van bennünk félelem és szorongás, ha cselekedni kell? Vajon miért érezzük gyengének és kevésnek magunkat? Vajon miért akarunk mindenáron megfelelni, csak azért hogy elkerüljük a konfliktusokat? Vagy miért akarunk mindenkit mi irányítani, azt hivén, hogy a legjobbak, a legrátermettebbek vagyunk? Felnőttként muszáj kezdened valamit azokkal a hatásokkal, amelyek gyerekként értek. Jó lenne, ha a szülővé válásod előtt tennél rendet önmagadban, hogy ne örökítsd tovább az ítélkezést, a gyanakvást, az aggodalmaskodást, a szóbeli bántalmazást, a hazudozást, az állandó ordibálást, a testi bántalmazást, mint nevelési eszközt és így tovább, a lista nagyon hosszú. Neked milyen gyerekkori traumáid vannak?
Május 11-én ezzel a mindenkit érintő témával foglalkozunk a csütörtöki PárBeszédben este tíztől éjfélig. Gyéresi Júlia és Ila Gábor mindenkit szeretettel vár egy tartalmas beszélgetésre, tartsatok velük!